Pies Ratlerek – usposobienie

Zdjęcie znalezione na stronie Hiperogloszenia.pl

Jedną z najmniejszych ras psów jest właśnie pinczer miniaturowy, inaczej ratlerek. Rasa ta pochodzi z Niemiec i jest obecnie jedną z najbardziej popularnych psich ras. Do popularności ratlerków przyczyniają się przede wszystkim ich bardzo niewielkie rozmiary, osiągają one maksymalną wielkość 30 cm, a ważą najwyżej 6 kg. Swoją popularność ratlerki zawdzięczają także swojemu charakterowi – lubią ludzi i inne zwierzęta, są żywiołowe i bardzo energiczne.

Ze względu na swoje usposobienie nie lubią przebywać w samotności, są to więc pieski idealne dla domatorów. Decydując się na posiadanie ratlerka należy być przygotowanym na spędzanie dużej ilości czasu na spacerach i zabawach na świeżym powietrzu, potrzebują one bowiem dużo ruchu. Ratlerki mają gęstą, lśniącą i co najważniejsze krótką sierść. Jej pielęgnacja nie jest więc kłopotliwa. Na ulicach najczęściej możemy spotkać te niewielkie pieski w kolorze czarnym podpalanym lub w różnych odcieniach koloru rudego. Ich wadą jest upodobanie do szczekania.

Ratlerek – opieka

Zdjęcie znalezione na stronie Hiperogloszenia.pl

Fani czworonożnych pupili znakomicie rozumieją to, że tak naprawdę każda rasa jest powiązana z innego rodzaju opieką. Jeśli naszym pupilem jest ratlerek, należy zwrócić uwagę na naprawdę niemało kluczowych kwestii. Te pieski są dość wyjątkowo hałaśliwe, jednakże przy właściwym podejściu uda nam się je znakomicie wychować. Jest to bardzo kluczowe, jeśli zależy nam na przyjemnym spacerze z naszym pupilem. Warto wspomnieć, że z każdym psem trzeba regularnie chodzić do weterynarza, a pod uwagę musimy wziąć głównie wszystkie niezbędne szczepienia.