Pies Ratlerek – usposobienie

Zdjęcie znalezione na stronie Hiperogloszenia.pl

Jedną z najmniejszych ras psów jest właśnie pinczer miniaturowy, inaczej ratlerek. Rasa ta pochodzi z Niemiec i jest obecnie jedną z najbardziej popularnych psich ras. Do popularności ratlerków przyczyniają się przede wszystkim ich bardzo niewielkie rozmiary, osiągają one maksymalną wielkość 30 cm, a ważą najwyżej 6 kg. Swoją popularność ratlerki zawdzięczają także swojemu charakterowi – lubią ludzi i inne zwierzęta, są żywiołowe i bardzo energiczne.

Ze względu na swoje usposobienie nie lubią przebywać w samotności, są to więc pieski idealne dla domatorów. Decydując się na posiadanie ratlerka należy być przygotowanym na spędzanie dużej ilości czasu na spacerach i zabawach na świeżym powietrzu, potrzebują one bowiem dużo ruchu. Ratlerki mają gęstą, lśniącą i co najważniejsze krótką sierść. Jej pielęgnacja nie jest więc kłopotliwa. Na ulicach najczęściej możemy spotkać te niewielkie pieski w kolorze czarnym podpalanym lub w różnych odcieniach koloru rudego. Ich wadą jest upodobanie do szczekania.

One thought on “Pies Ratlerek – usposobienie

  1. Kiedyś oglądałem serial i tak widziałem go w akcji. Na spróbowanie kupiłem go na aukcji, jako szczeniaczka. Naprawdę jeśli będziemy się stosować do danych wytycznych, co do tresowania, wszystko będzie potrafił zarobić. Jest bardzo mądry oraz spokojnie można się z nim pobawić. Pozdrowienia dla wszystkich!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *